هیت تریسینگ چیست ؟


 

مبین صنعت راستین – پیمانکار طراحی، تامین و اجرای پروژه های هیت تریسینگ (EPC)

 


هیت تریسینگ چیست ؟

به فرآیند گرم شدن لوله ها توسط کابل های حرارتی (heat tracing system) ، فرآیند هیت تریسینگ و یا به اختصار هیت تریس Heat trace می گویند.

گاهی در یک فرآیند خاص لازم است که برای جلوگیری از یخ زدگی خطوطی معین و ممانعت از قطعی فرآیند تولید، دمای لوله ها، تانک ها و سایر ادوات بکار رفته در خطوط انتقال سیال بر روی حداقل میزانی خاص نگه داری شوند، این کار به وسیله دسته ای از کابل های حرارتی و احاطه آن ها در دور لوله ها و مخازن مورد نظر انجام می گیرد.

نحوه عملکرد سیستم هیت تریس

کابل های مورد استفاده در این سیستم از نوع حرارتی می باشند. عبور جریان الکتریکی از این کابل ها موجب گرم شدن سطح آن ها شده و در نتیجه لوله ها، مخازن و سایر تجهیزاتی که کابل به دور آن ها پیچیده شده است نیز گرم شده و به این حالت دمای آن ها در حدی خاص نگهداری می شود. البته معمولا جهت کاهش اتلاف دما، دور لوله، تجهیزات و مخازن دارای سیستم هیت تریس، به وسیله عایق هایی خاص ( پشم سنگ، پشم شیشه و .. ) پوشانده شده و در نهایت روی آن ها نیز به وسیه صفحاتی فلزی (کلدینگ) دربرگرفته خواهد شد.

دلایل استفاده از سیستم هیت تریسینگ

هیت تریسینگ در سیستم ها معمولا به یکی از دلایل ذیل ممکن است طراحی گردد :

  • جلوگیری از یخ زدگی خطوط
  • جلوگیری از جامد شدن سیال
  • نگهداری ویسکوزیته در حدی خاص
  • جلوگیری از تشکیل رطوبت
  • استریل کردن خطوط

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم های هیت تریسینگ و فعالیت های شرکت مبین صنعت راستین در این حوزه ، از صفحه هیت تریسینگ  Heat trace ما دیدن فرمایید.

نحوه محاسبات سیستم هیت تریسینگ

محاسبه کابل هیت تریسینگ بر مبنای دمای مورد نیاز خط جهت نگه داری،شرایط محیطی، قطر و سایز لوله، صخامت عایقی و سایر متغیر های یک سیستم به صورت دستی قابل محاسبه می باشد. البته در حال حاضر، بسیاری از شرکت های تولید کننده لوازم هیت تریسینگ از جمله Heloc , Thermon, Tyco , Reycham و… نرم افزارهایی را در این زمینه طراحی کرده اند که پس از ورود اطلاعات موردنیاز، مشخصات کابل موردنیاز شما را در خروجی خود به شما نشان خواهند داد.

شرکت مبین صنعت راستین

یکی از حوزه های مهم فعالیت شرکت مبین صنعت راستین در زمینه طراحی، تامین و اجرای سیستم هیت تریس می باشد. شرکت مبین صنعت راستین با داشتن رزومه عالی در این زمینه، آماده شرکت در کلیه مناقصات کشوری در زمینه طراحی، تامین و اجرای سیستم هیت تریسینگ می باشد (EPC).

شایان ذکر است، این شرکت به دلیل پروژه های زیاد خود در این زمینه، دارای تیم طراحی و اجرای مجرب در این زمینه بوده و به همین دلیل با قیمت های به مراتب پایین تر نسبت به سایر رقبا قادر به انجام پروژه ها خواهد بود.

علاوه بر موارد یاد شده، در زمینه تامین قطعات و لوازم هیت تریسینگ، شرکت مبین صنعت راستین آماده تامین کلیه موارد مورد نیاز به طور مستقیم از شرکت های مبدا و با کمترین هزینه خواهد بود. از این موارد می توان به شرکت های DEVI ( زیرمجموعه DANFOSS- دانفوس آلمان )، ترمون THERMON (هلند یا امریکا) ،رِی کِم REYCHAM هِلوک Heloc، تیکو Tyco، کرومالوکس Chromalox و … اشاره نمود.

پروژه ها HEAT TRACING SYSTEM

شرکت مبین صنعت راستین از سال 1390 فعالیت های خود را در زمینه های مختلف پیمانکاری آغاز نمود. این شرکت تاکنون با انجام پروژه های مختلف در زمینه های برق، روشنایی، ابزاردقیق، معماری، مکانیک، سیویل، سازه و سایر موارد مشابه به اهداف خود نائل گردیده است. یکی از زمینه های مهم کاری شرکت مبین صنعت راستین پروژه های انجام گرفته در زمینه هیت تریسینگHEAT TRACING SYSTEM   می باشد، که عموما در مناطق سردسیر دارای لوله ها و مخازن صنعتی کاربرد وسیعی دارد، برای مشاهده کلیه پروژه های انجام گرفته توسط شرکت مبین صنعت راستین در این زمنیه، از بخش پروژه های ما دیدن فرمایید ( اینجا کلیک کنید )

2.7/5 - (3 امتیاز)