کاتد بلانک استنلس استیل

Stainless Steel Cathode Blank

کاتدبلانک های استنلس استیل، از قطعات مصرفی با هزینه بالا در پروسه لیچینگ یا ریفاینینگ مس به شمار می آید؛ انتخاب یک قطعه مناسب می تواند نقش بسیار مؤثری در بازدهی، هزینه کلی پروژه، هزینه ی برق مصرفی و …. ایفا کند.

مبین صنعت راستین ، تولید کننده انواع کاتد بلانک استنلس استیل

مبین صنعت راستین، تولید کننده انواع کاتد بلانک های استنلس استیل برای پروژه های لیچینگ و ریفاینینگ صنایع مس در ایران Stainless Steel Cathode Blank

کاتد بلانک استنلس استیل

امروزه جهت تولید مس از سنگ معدن فرآیند های متنوعی در دسترس می باشد؛ فرآیند های لیچینگ و الکترو ریفاینینگ دو مورد از رایج ترین روش ها در بین روش های متنوع به شمار می آیند.

در هر دو فرایند ذکر شده، کاتد بلانک های استنلس استیل به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از فرآیند تولید و استخراج مس محسوب می شوند. در حقیقت، کاتد بلانک های استنلس استیل قطب منفی در فرآیند الکترولیز می باشند که در طول پروسه و با توجه به نوع  ذرات مس، از درون محلول ( در حالتی که آند سربی باشد – پروسه لیچینگ ) و یا از روی آند مسی ( پروسه ریفاینینگ) بر روی آن (کاتد) می نشیند.

 

نقش کاتد بلانک استنلس استیل در پروسه تولید مس

 

پروسه تولید کاتد مسی در پروسه لیچینگ و یا ریفاینینگ حدوداً به ده روز زمان نیاز دارد؛ این پروسه تا زمانی ادامه می‌ یابد که حجم مس نشسته بر کاتد بلانک استنلس استیل به حد مناسب خود برسد. در این هنگام کاتد بلانک های استنلس استیل ها از درون حوضچه ها خارج می شوند و با استفاده از ماشین استریپر (cathode stripper)، یا به وسیله ی جدا کننده های دستی، مس از روی صفحه استنلس استیل جدا می شود.

کاتد مسی تولید شده پس از استخراج  به کارخانه های تولید مشتقات مسی فرستاده می شود تا به وسیله کوره های ذوب، محصولات جانبی از جمله سیم مسی، باس بار، شمش مسی و سایر مشتقات مورد نیاز تولید شود؛ در پایان پروسه، کاتد بلانک های استنلس استیل Stainless Steel Cathode Blank 316L جهت یک دوره فرآیند جدید 10 روزه، مجدداً به درون حوضچه های اسید باز گردانده خواهند شد.

لازم است ذکر کنیم که با توجه به نیاز کارفرما و ابعاد حوضچه ها، کاتد بلانک های استنلس استیل در هر کارخانه طراحی و  متناسب با نیاز هر پروژه در ابعاد مختلفی تولید می شوند.

 

محصولات مبین صنعت راستین

مزایای اصلی کاتد بلانک های تولیدی شرکت مبین صنعت راستین

گارانتی و خدمات پس از فروش

نه تنها کاتد بلانک های استنلس استیل بلکه کلیه محصولات تولیدی شرکت مبین صنعت راستین از گارانتی ساخت و خدمات پس از فروش برخوردار می باشند و این مورد تنها به این محصول محدود نمی شود.

گارانتی محصولات به  مواردی اختصاص می یابد که کارشناس فنی شرکت مبین صنعت راستین، تشخیص دهد که علت مشکل پیش آمده به پایین بودن کیفیت متریال مورد استفاده مانند مس و استنلس استیل، عدم اتصال مناسب یا سایر اشکالات ساختاری مربوط می شود.

لازم است ذکر کنیم که هرگونه خرابی که شامل درصد خلوص نامتعارف موارد درون الکترولیز، نقص فیزیکی و مواردی که از این قبیل باشد، از خدمات پس از فروش برخوردار نخواهد بود؛ اما اصلاح موارد ذکر شده در قالب خدمات پس از فروش که شامل تعمیر و تابگیری شیت ها، تعویض دسته ها و تعویض شیت های کاتدبلانک های استنلس استیل می شود، برای کلیه تجهیزات ساخته شده توسط این شرکت قابل ارائه می باشد. (خدمات مربوط به تعمیرات ذکر شده برای کاتد بلانک های استنلس استیل دارای خرابی و نقص تولید شده از سوی سایر همکاران نیز قابل ارائه می باشد.)

بازدهی و راندمان

تکنولوژی به کار رفته در ساخت کاتدبلانک های استنلس استیل تولید شده توسط شرکت مبین صنعت راستین با بسیاری از محصولات مشابه و رقبا دارای تفاوت است. با توجه به روش ساخت انحصاری این محصول، اتصال مس و استنلس استیل به شدت افزایش می یابد و جریان برق با بالاترین راندمان در الکترولیز جاری می شود.

شاید از طریق یک اتصال نامناسب و استفاده از یک کاتد بلانک های استنلس استیل با درجه مقاومت بالا تر نیز بتوان به میزان یکسانی با یک کاتد مرغوب مس تولید گردد، اما با توجه به مقاومت بالا، مصرف برق کارخانه به شدت افزایش می یابد و از عمر کاتد بلانک استنلس استیل نیز کاسته می شود.

کاتد بلانک های استنلس استیل تولید شده توسط شرکت مبین صنعت راستین، علاوه بر کیفیت بالای فرآیند تولید، بالاترین میزان درصد استخراج مس، کاهش برق مصرفی و طول عمر بیشتر را در مقایسه با تمامی رقبا، برای پروسه شما به ارمغان خواهد آورد.

کسب رضایتمندی تمامی مشتریان از کیفیت و راندمان کاتد بلانک های استنلس استیل و سایر قطعات تولید شده توسط شرکت مبین صنعت راستین مهر تأییدی بر این ادعای ما است. برای اثبات و اطمینان از این موضوع می توانید با تمامی آن ها مشورت نمائید.

تکنولوژی ساخت و عمر مفید

تکنولوژی ساخت کاتد بلانک های استنلس استیل تولیدی توسط شرکت مبین صنعت راستین، بسیار منحصر به فرد و خاص می باشد؛ با بهره گیری از این تکنولوژی، اتصال قطعات مسی به استنلس استیل به بهترین نحو ممکن صورت می پذیرد؛ این مسئله سبب عبور مقدار ماکزیمم جریان مجاز عبوری بین دو فلز می شود که در نتیجه مس تولیدی به بیشترین حجم ممکن خود خواهد رسید.

علاوه بر مورد ذکر شده، مس بکار رفته در دسته ها با خلوص بالاتری از 99.997٪ خواهد بود که مینیمم مقاومت را برای عبور جریان اعمال خواهد کرد.

شیت استنلس استیل بکار برده شده نیز از بهترین کیفیت ممکن برخوردار می باشد که با گرم شدن و قرار گیری در اسید به هیچ وجه حالت عمودی (ورتیکالیته) خود را از دست نمی دهد. این شیت از نوع SS316L و از نوع فابریک است. (مگر آنکه  کارفرما استنلس استیل رول شده را به انتخاب خود پیشنهاد دهد.)

 قیمت کاتد بلانک های استنلس استیل علی رغم هزینه های بالای پروسه ی تولید، جهت رضایتمندی مشتری به صورت 100% رقابتی تعیین می شود.

قیمت کاتد بلانک استیل

برخلاف بسیاری از تجهیزات تولیدی ، قیمت کاتد بلنک به عوامل داخلی و خارجی زیادی وابسته است. بدنه کاتد بلانک از جنس استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ با گرید 316L می باشد. هسته مرکزی دسته ها در بلانک از جنس مس و روکش روی آن مجدد از نوع استیل ضد زنگ است.

از این رو می توان قیمت کاتدبلانک را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم بندی نمود. در ادامه به شرح هر یک از این دو عامل خواهیم پرداخت. شایان ذکر است که بیش از 70 درصد از قیمت کاتدبلنک را بخش تامین و کمتر از 30 درصد آن را اجرت ساخت تشکیل می دهد.

عامل خارجی: قیمت بورس فلزات لندن

نه تنها مس و استیل در کاتد بلکه کلیه فلزات در بازار داخلی ایران از قیمت جهانی بورس فلزات لندن تبعیت می کنند. به طور شفاف تر می توان گفت هر تغییر ایجاد شده در قیمت مس و استنلس استیل در بازار فلزات لندن قیمت داخلی این دو فلز و در نتیجه قیمت کاتد بلانک استیل در بازار ایران را تعیین می کند.

هرچه قیمت دلاری مس و استنلس استیل در بازار تغییر داشته باشد. قیمت این دو فلز در بورس ایران نیز تغییر می کند

عامل داخلی : تاثیر قیمت ارز در قیمت کاتد بلانک

 همانطور که در بخش قبل گفته شد عامل اصلی تعیین کننده قیمت بلانک قیمت جهانی مواد اولیه آن است. اما به علت نوسانات نسبت دلار به ریال در بازار داخلی. این عامل ، عامل موثر دوم در تعیین قیمت کاتد بلانک استنلس استیل در بازار می باشد.

هرچه قیمت دلار به نسبت ریال پایین تر باشد، قیمت مواد اولیه در بورس ایران کمتر و قیمت کاتدبلانک استنلس استیل نیز کمتر خواهد شد.

چرا برترین شرکت ها ما را انتخاب می کنند ؟

مقاومت مکانیکی بالا

مقاومت مکانیکی بالا و در نتیجه افزایش طول عمر در برابر تنش ها و خم شدن دسته ها

حذف خوردگی گالوانیک

ممانعت از خوردگی گالوانیک قرار گرفته بین دسته ی مسی و روکش استنلس استیل بر روی دسته ها

افت ولتاژ پایین

افت ولتاژ نا محسوس (کمتر از یک میلی وات) بین هنگربار و بدنه استنلس استیل

توزیع یکنواخت جریان

توزیع مساوی و یکنواخت جریان برق و در نتیجه یکنواخت نشستن مس بر روی سطح کاتد بلانک استنلس استیل

مبین صنعت راستین تامین کننده آند سربی

گالری تصاویر کاتد بلانک های استنلس استیل

در بخش زیر می توانید تعدادی از تصاویر مربوط به کاتد بلانک های استنلس استیل Cathode Blank Stainless Steel تولید شده توسط شرکت مبین صنعت راستین را مشاهده نمائید؛ هم اکنون این محصول در حال بهره برداری در صنایع مس کشوری می باشند.

جهت حصول اطمینان از کیفیت کاتد بلانک های استنلس استیل ما

با تک تک مشتریان ما تماس بگیرید.

تعمیرات کاتد بلانک

عوامل متعددی در کاهش عمر و خرابی کاتد بلانک های استنلس استیل مؤثر می باشند؛ از جمله این عوامل می توان به ضربات فیزیکی، درصد مواد غیر متعارف در محلول الکترولیت، کیفیت پایین شیت استنلس استیل، اتصال نامناسب دسته و بدنه، خلوص پایین مس در دسته و … اشاره کرد.

شرکت مبین صنعت راستین نه تنها در تولید کاتد بلانک های استنلس استیل Stainless Steel Cathode Blank بلکه در حوزه تعمیرات انواع کاتد بلانک نیز فعالیت دارد؛ این حوزه نه تنها محدود به خدمات پس از فروش کاتد بلانک های استنلس استیل ساخت این شرکت نمی باشد بلکه این تعمیرات برای تمامی کاتد بلانک های ساخت سایر رقبا نیز در حال انجام و قابل ارائه می باشد.

این خدمات شامل تعویض دسته ها با دسته های نو، تابگیری و صاف نمودن شیت ها، تعویض شیت های معیوب با شیت های استنلس استیل سالم و سایر خدمات مورد نیاز در این حوزه جهت ارائه به کارفرمایان گرانقدر و محترم می باشد.

 

تعمیرات آندهای سربی

1- تابگیری کاتد بلانک

عمده مشکلات ایجاد شده در کاتد ها صدمات فیزیکی وارده شده به کاتدبلانک بوده که این مورد باعث خرابی در بدنه کاتد بلانک می شود. در صورتی که کیفیت شیت بلانک در حد معقول باشد. می توان با تابگیری شیت ، از آن استفاده مجدد نمود.

این مورد از خدمات انجام شده در مجموعه مبین صنعت راستین می باشد.

2- تعویض شیت یا پلیت کاتدبلانک

در صورتی که کیفیت شیت بلانک در حد معقول نبوده و قابلیت تابگیری وجود نداشته باشد، نیاز به تعویض بدنه کاتد بلانک است، با تعویض بدنه کاتدبلنک ( در صورت عدم ضربه به دست ) در واقع با یک بلانک نو رو به رو خواهیم بود.

تعویض شیت کاتدبلانک در صورت نیاز برای تمامی کاتدها و به هر میزان در مجموعه مبین صنعت قابل انجام می باشد.

3- تعویض دسته کاتدبلنک

از آن جایی که دسته ها معمولا در بیرون از حوضچه های اسید قرار دارند، در موارد نادر شاهد خرابی دسته ها خواهیم بود. در صورتی که تابگیری دسته کاتد بلانک قابل انجام نباشد. مجموعه مبین صنعت می تواند دسته مسی با روکش استیل بلانک را تعویض نماید.

شایان ذکر است ، تمامی موارد گفته شده در بالا به علت موجودی شیت  و دسته در انبارهای این شرکت ، در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد

در ادامه تصاویر بعد از تابگیری کاتد بلانک و تعویض شیت کاتدبلانک استنلس استیل نمایش داده شده است.

تابگیری بدنه کاتد بلانک
تعویض شیت کاتد بلانک استیل

چرا مبین صنعت راستین

چنانچه برای نخستین بار است که با شرکت ما آشنا می شوید، و پس از مطالعه مطالب ذکر شده این سوال برای شما ایجاد می شود که چه دلایلی برای اعتماد به ما وجود دارد؟ در ادامه ی مقاله با بیان ۷ دلیل اصلی که شرکت مبین صنعت راستین را از سایر از سایر رقبا مستثنی می سازد، به این موضوع پرداخته ایم.

(برای مشاهده توضیحات بیشتر، روی هر آیتم کلیک کنید.)

اینفوگرافیک مبین صنعت
دلیل اول : دسته های 100% توپر مسی

 برخی از رقبای  تولید کننده به منظور کاهش قیمت و صرف هزینه های مصرفی، در کاتد بلانک های استنلس استیل خود از دسته های مسی تو خالی استفاده می کنند؛  به صورتی که این دسته در حالت عادی کاملا مشابه با یک دسته عادی به نظر می رسد و تنها در صورتی که از وسط برش داده شود، تشخیص این مسئله امکان پذیر است؛ این کار موجب کاهش کیفیت و راندمان کاتد مس تولیدی و نیز به سرعت خم شدن دسته ها در جا به جایی با جرثقیل سقفی می شود.

مبین ساخت ایده اندیش برای کاتد بلانک های استنلس استیل خود از دسته های توپر ۱۰۰٪ مسی استفاده می نماید؛ این اطمینان خاطر را به شما می دهیم که جهت اندک سود بیشتر اعتماد مشتری و کیفیت قطعه ی تولیدی خود را از بین نخواهید برد.

دلیل دوم : استفاده از بهترین شیت های استنلس استیل

از آنجایی که اصلی ترین اولویت ما تولید قطعه با بالاترین کیفیت ممکن است، کلیه شیت های استنلس استیل SS316 L به کار رفته در کاتد بلانک های استنلس استیل از نوع فابریک است؛ در این صورت، شیت ها بر خلاف شیت های بریده شده از رول های استنلس استیل Stainless Steel Fabric Sheet، به دلیل تنش گرمایی و غوطه ور شدن در اسید، دچار خمش (deform) نمی شوند و فرم خود را از دست نمی دهند.

دلیل سوم : تکنولوژی خاص اتصال مس به استنلس استیل جهت بالا بردن راندمان

یکی از مهم ترین و برترین مزایای کاتد بلانک های استنلس استیل تولید شده توسط مبین دانش در مقایسه با سایر رقبا، تکنولوژی منحصر به فرد اتصال مس به استنلس استیل می باشد؛ با استفاده از این تکنولوژی علاوه بر کاهش خوردگی های گالوانیک، طول عمر قطعه افزایش می یابد و قطعه با بهترین میزان راندمان خود تولی خواهد شد.

دلیل چهارم : حاشیه سود پایین و قیمت 100% رقابتی

ما یک محصول با قیمت 100% رقابتی به بازار ارائه می دهیم؛ قیمت ما در مقایسه با کیفیت و هزینه صرف شده بسیار پایین می باشد؛ در نتیجه جهت راندمان و کیفیت بهتر نیاز به صرف هزینه ی بیشتر نیست!

دلیل پنجم : گارانتی بالا و خدمات پس از فروش

ما صرفا فروشنده یک محصول به شما نیستیم بلکه علاوه بر گارانتی محصولات ما شامل خدمات پس از فروش می باشند؛ در صورتی که قطعه‌ ی خریداری شده توسط شما به هر دلیلی از جمله صدمات فیزیکی، درصد نامتعارف مواد الکترولیت و موارد از این قبیل دچار آسیب و خرابی شوند، قطعات معیوب را تعویض نموده و یا در صورت امکان  آن ها را برای شما تعمیر می کنیم؛ این کار با نازل ترین قیمت برای شما انجام می شود.

دلیل ششم : بهره گیری از بهترین مشاوران در کنار خود

ما صرفا یک فروشنده کاتد بلانک های استنلس استیل نخواهیم بود؛ بلکه می توانید به عنوان یک مشاور همیشگی روی ما حساب کنید؛ مدیران و مشاوران مجموعه مبین صنعت با برخورداری از تجربه ای ۳۰ ساله در صنعت مس کشور، می توانند به عنوان بهترین مشاور در حوزه ی تولید در کنار شما کار فرمای گرامی حضور داشته باشند.

دلیل هفتم : فروش سایر محصولات مرتبط و مورد نیاز نظیر آند سربی، باس بار، لبه کناری، کپینگ بورد پلاستیکی و ...

مبین صنعت راستین علاوه بر تولید انواع کاتد بلانک های استنلس استیل، تولید کننده انواع اند سربی، لبه کناری، باس بار، کپینگ بورد های پلاستیکی capping board و محصولات اصلی مورد نیاز در پروژه لیچینگ و ریفاینینگ شما می باشد؛ ما می توانیم در صورت خرید بیش از یک محصول، نازل ترین پکیج قیمتی را به شما ارائه دهیم؛ هدف ما همواره یک معامله برد-برد می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)