کپینگ بورد یا نشیمنگاه کاتد و آند

Capping board for Anode and Cathode

کپینگ بوردهای پلاستیکی از جنس پ پ (پلی پروپیلن یا PP) و یا رزینی  در پروسه لیچینگ یا ریفاینینگ مس جهت ایجاد یک نشیمنگاه دائمی عایق برای قرار گیری کاتد ها و اندها مورد استفاده قرار می گیرند؛

انتخاب یک کپینگ برد مناسب می تواند نقش مؤثری در بازدهی، هزینه کلی پروژه و هزینه تعمیرات دوره ای ایفا نماید.

مبین صنعت راستین ، تولید کننده انواع نشیمنگاه کاتد و آند (کپینگ بورد)

مبین صنعت راستین، تولید کننده انواع کپینگ بورد (نشیمنگاه کاتد و آند)  برای پروژه های لیچینگ و ریفاینینگ صنایع مس در ایران Capping board

پروسه لیچینگ و الکترو ریفاینینگ

امروزه جهت استخراج مس از سنگ معدن فرآیند های متنوعی انجام می پذیرد؛ فرآیند های لیچینگ و الکترو ریفاینینگ دو مورد از مرسوم ترین این روش ها می باشند.

در هر دو روش یاد شده، کاتدبلانک های استنلس استیل به عنوان بخشی جدانشدنی از پروسه استخراج مس مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع، کاتدبلانک های استنلس استیل قطب منفی در فرآیند الکترولیز بوده که در طول فرایند و با توجه به نوع آن، ذرات مس روی آن می نشینند. ( آند قطب مثبت است. )

ذرات مس از درون محلول ( در حالتی که آند سربی باشد – پروسه لیچینگ ) و یا از روی آند مسی ( پروسه ریفاینینگ) بر روی آن (کاتد) می نشینند. ( برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کاتد ها و آند ها از صفحات کاتد بلانک استنلس استیل و آند سربی ما دیدن فرمایید. )

 

نقش کپینگ برد در پروسه استخراج مس

کپینگ بورد Capping board یا نشیمنگاه کاتد و آند در حیقیت یک قطعه پلاستیکی یا از جنس های رزینی بوده که نقش آن عایق کردن کاتد و آندهای هر سلول نسبت هم و عایق کردن هر دوی آن ها نسبت به بدنه سلول ها می باشد.

به عبارت ساده تر می توان گفت برق از طریق آپرون ها (باس بارهای ورودی عمودی appron ) به سر تمامی آندهای یک سلول می رسد و جریان برق از طریق محلول درون سلول به کاتد یا قطب منفی انتقال پیدا می کند.

از ان جایی که دو سلول متوالی مانند باطری به هم متصل هستند. برق از خروجی دسته کاتد مجددا آندهای سلول بعد را برق دار می کند.

در فرایند گفته شده برق نباید در سلول اول به دسته کاتد برسد پس این دسته ها باید در بخش ورودی بر روی قطعه پلاستیکی قرار گیرند و اما برق در سر دیگر این کاتد ها باید از طریق باس بارهای مثلثی شکل میانی به آند سلول بعد برسد.

از این رو به علت نیاز عایق کاری مناسب بین قطعات از قطعات پلاستیکی به اسم کپینگ بورد استفاده می شود. ( با استفاده از این قطعات مسیر جریان برق در جهت طراحی شده بین سلول ها و دسته های کاتد و آند برقرار می گردد.)

در هر سمت کپینگ بورد Capping board بسته به نیاز آندها در شیارها و کاتدها بر روی قسمت پلاستیکی یا عایق و در سمت دیگر عکس این اتفاق می افتد تا سلول ها به صورت باتری وار به هم متصل شده و مسیر جریان برق از طریق مایع بسته شود.

(در صورتی که دو سر آند بر روی مس قرار بگیرد. دیگر از یک سلول برق رد نشده و همه برق ورودی به سلول بعد متصل می گردد. این مورد برای کاتدبلانک استنلس استیل نیز صادق است. )

مثال فوق برای پروسه لیچینگ با آند سربی می باشد. مورد یاد شده برای پروسه الترو ریفاینینگ با آند مسی نیز صادق است. ( تنها فرق ساختاری در این دو نوع فرایند جنس آند ها است که در نقش کپینگ برد تفاوتی را ایجاد نخواهد کرد. )

محصولات مبین صنعت راستین

چرا برترین شرکت ها ما را انتخاب می کنند ؟

مقاومت مکانیکی بالا

مقاومت مکانیکی بالا و در نتیجه افزایش طول عمر کپینگ برد های ساخته شده در برابر فشار ناشی از وزن دسته های کاتد و آند

سطح صاف و یکنواخت

سطح کپینگ بوردهای ساخته شده در شرکت مبین صنعت راستین کاملا صاف و یکنواخت بوده و دارای کمترین میزان انحنا نسبت به سطح افقی می باشند.

بهترین مواد اولیه

در ساخت کلیه کپینگ بردهای شرکت مبین صنعت راستین از بهترین مواد اولیه از جمله PP پلی پروپیلن با الیاف شیشه و … استفاده می گردد.

تولید سفارشی

در صورتی که کپینگ بورد درخواستی دارای شکل سفارشی و خاص باشد، شرکت مبین صنعت راستین سفارش شما را در کمترین زمان تولید می کند

مبین صنعت راستین تامین کننده آند سربی

گالری تصاویر کپینگ بوردها Capping board

در بخش زیر می توانید تعدادی از تصاویر مربوط به کپینگ برد های پلاستیکی – نشیمنگاه های آند و کاتد –  Capping board تولید شده توسط شرکت مبین صنعت راستین را مشاهده نمائید؛

هم اکنون این کپینگ بوردها در حال بهره برداری در صنایع مس کشوری می باشند.

جهت حصول اطمینان از کیفیت کپینگ برد های ما

با تک تک مشتریان ما تماس بگیرید.

چرا مبین صنعت راستین

چنانچه برای نخستین بار است که با شرکت ما آشنا می شوید، و پس از مطالعه مطالب ذکر شده این سوال برای شما ایجاد می شود که چه دلایلی برای اعتماد به ما وجود دارد؟ در ادامه ی مقاله با بیان ۷ دلیل اصلی که شرکت مبین صنعت راستین را از سایر از سایر رقبا مستثنی می سازد، به این موضوع پرداخته ایم.

(برای مشاهده توضیحات بیشتر، روی هر آیتم کلیک کنید.)

اینفوگرافیک مبین صنعت
دلیل اول : کپینگ بورد های صاف و یکنواخت

همانطور که پیش تر گفته شده، کپینگ بوردهای ساخته شده در شرکت مبین صنعت راستین به علت نحوه خاص تولید نسبت به بسیاری از رقبا، دارای بالاترین صافی و یکنواختی سطح می باشد

با این کار با قراردادن اندها و کاتدهای سلول بر روی آن ، کمترین انحراف و تغییر ارتفاع در هر آند و کاتد نسبت به سایر دسته ها در یک سلول ایجاد می شود.

در واقع می توان گفت از انجایی که تمامی کپینگ بوردهای یک سلول مشابه هم و دارای ارتفاع یکسان و کمترین انحراف ارتفاعی هستند.

علنا ارتفاع آندها و کاتدهای یک سلول کاملا مشابه هم بوده و هیچ مشکلی و اختلالی در تولید مس و سایر محصولات در پروسه ایجاد نخواهد شد.

دلیل دوم : استفاده از بهترین متریال در ساخت کپینگ برد

در ساخت کپینگ بوردهای شرکت مبین صنعت راستین از بهترین متریال پلی پروپیلن  PP به همراه الیاف شیشه استفاده شده است. این کار باعث افزایش کیفیت ساخت Capping board های شرکت مبین صنعت در قیاس با سایر رقبا خواهد شد

دلیل سوم : تکنولوژی خاص تولید - قطعات یکدست و کاملا مشابه

شاید بیشترین دغدغه صنعتگران در این بخش عدم یکسان بودن هر دو کپینگ بورد نسبت به هم می باشد که در نتیجه در طول هر سلول فاصله ارتفاعی و عرضی کاتدها و آندها می تواند دچار تغییر گردد.

این ایراد می تواند کاهش تولید و اختلال های بسیار جدی در فرایند را ایجاد نماید.

قطعات تولید شده در شرکت مبین صنعت راستین به علت استفاده از تکنولوژی خاص و به روز کاملا یکدست و یکنواخت بوده و هر دو قطعه کاملا مشابه یکدیگر از نظر کلیه ابعاد می باشند.

علاوه بر این به علت به روز بودن تکنولوژی یاد شده. سرعت تولید قطعات بشدت بالا بوده و سفارش هر مشتری به سرعت قابل تامین و ساخت می باشد.

دلیل چهارم : حاشیه سود پایین و قیمت 100% رقابتی

ما یک کپینگ برد Capping board با قیمت 100% رقابتی به بازار ارائه می دهیم؛ قیمت ما در مقایسه با کیفیت و هزینه صرف شده بسیار پایین است در نتیجه جهت راندمان و کیفیت بهتر نیاز به صرف هزینه ی بیشتر نیست!

دلیل پنجم : گارانتی بالا و خدمات پس از فروش

ما صرفا فروشنده یک محصول به شما نیستیم، تمامی محصولات تولیدی در شرکت مبین صنعت به طور کامل دارای گارانتی می باشند.

در صورتی که مورد ایجاد شده در قطعه شما شامل موارد گارانتی نبوده و به هر دلیلی از جمله صدمات فیزیکی، درصد نامتعارف مواد الکترولیت و موارد از این قبیل دچار آسیب و خرابی شوند، کپینگ بوردهای Capping Board معیوب را در کمترین زمان ممکن و با نازل ترین قیمت برای شما جایگزین می نماییم.

دلیل ششم : بهره گیری همیشگی از بهترین مشاوران در کنار خود

ما صرفا یک فروشنده یک نشیمنگاه کاتد و آند – کپینگ بورد – به شما نخواهیم بود؛ بلکه می توانید به عنوان یک مشاور همیشگی روی ما حساب کنید؛

مدیران و مشاوران مجموعه مبین صنعت با برخورداری از تجربه ای ۳۰ ساله در صنعت مس کشور، می توانند به عنوان بهترین مشاور در حوزه ی تولید در کنار شما کار فرمای گرامی حضور داشته باشند.

دلیل هفتم : فروش سایر محصولات مرتبط و مورد نیاز نظیر کاتد استنلس استیل، آند سربی، باس بار، لبه کناری و ...

مبین صنعت راستین علاوه بر تولید انواع کاتد بلانک های استنلس استیل، تولید کننده انواع اند سربی، لبه کناری، باس بار، کپینگ بورد های پلاستیکی capping board و محصولات اصلی مورد نیاز در پروژه لیچینگ و ریفاینینگ شما می باشد؛

ما می توانیم در صورت خرید بیش از یک محصول، نازل ترین پکیج قیمتی را به شما ارائه دهیم؛ هدف ما همواره یک معامله برد-برد است.

Rate this page